Opublikowano: 31 grudnia 2015

10 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie w dorocznym Mikołajkowym Konkursie Strzeleckim. Była to już jego IV edycja. Głównym organizatorem konkursu był pan mgr Maciej Cieślak. Organizatorem pomocniczym był pan ppor. rez. mgr Piotr Łojko. Strzelano z pozycji leżącej z podpórką z wykorzystaniem karabinków pneumatycznych kal. 4.45 mm renomowanej hiszpańskiej firmy GAMO z odległości 10 metrów do tarcz o wymiarach 140×140 mm. Po wstępnych kwalifikacjach do konkursu głównego przystąpiło 8 dziewcząt i 26 chłopców.

W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła kadetka Karolina Gliniany z klasy 1 Liceum Służb Mundurowych (uzyskała 40 pkt), miejsce II zajęła Edyta Czerwonka z klasy 3TŻUb (uzyskała 39 pkt), III miejsce zajęła kadetka kpr. Aleksandra Hołub z klasy 2 Liceum Służb Mundurowych (uzyskała 38 pkt), miejsce IV zajęła Magdalena Winiarz z klasy 3 TŻUa (jej wynik to 37 pkt), miejsce V zdobyła kadetka kpr. Paula Gawliszyn z klasy 3 Liceum Służb Mundurowych (uzyskała 34 pkt), miejsce VI zajęła kadetka Weronika Kiełb z klasy 1 Liceum Służb Mundurowych (uzyskała 33 pkt).

W kategorii chłopców I miejsce zajął kadet Tomasz Wilk z klasy 1 Liceum Służb Mundurowych oraz ex aequo kadet st. kpr. Kamil Duda z klasy 2 Liceum Służb Mundurowych (uzyskali oni po 48 pkt.), miejsce II zajął kadet sierż. Artur Tański z klasy 3 Liceum Służb Mundurowych (uzyskał 46 pkt.), III miejsce zajął Kamil Słowik z klasy 1S (jego wynik to 44 pkt.), IV miejsce uzyskał Tobiasz Kiszka z klasy 3TI (wynik 43 pkt.), miejsce V przypadło st. kadetowi Jackowi Lotyczowi z klasy 1 Liceum Służb Mundurowych (wynik 42 pkt.), Miejsce VI zajęli ex aequo kadet st. sierż. Fabian Pelc z klasy 3 Liceum Służb Mundurowych i kadet sierż. Arkadiusz Piejko z klasy 3 Liceum Służb Mundurowych (obaj uzyskali po 41 punktów). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

20151210_12220120151210_12222720151214_10351120151214_10355320151215_12243320151215_122525