Opublikowano: 9 grudnia 2014

Lokalna Akademia Sieciowa CISCO swoją działalność rozpoczęła w roku szkolnym 2009/2010 i cieszy się dużym uznaniem wśród młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku.

Akademię prowadzi dwóch wykwalifikowanych instruktorów:
Krzysztof Mucha – krzysztofmucha@poczta.onet.pl
Wojciech Wiśniowski – vojton@gmail.com
Kurs prowadzony jest przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii multimedialnych i software’owych CISCO, egzaminy zdawane są on-line na serwerze egzaminacyjnym w USA.
Materiały umożliwiające przygotowywanie się do poszczególnych egzaminów dostępne są w języku angielskim i polskim, również egzaminy zaliczane są na serwerze CISCO w języku angielskim lub polskim.
Kursy na poszczególne certyfikaty oraz egzaminy są bezpłatne dla uczniów naszej szkoły, a zajęcia realizowane są na platformie e-learningowej CISCO (NetAcad).


Aktualna oferta kursów prowadzonych w naszej akademii w roku szkolnym 2020/2021

  1. IT Essentials: PC Hardware and Software
  2. CCNA R&S: Introduction to Networks
  3. CCNA R&S: Routing and Switching Essentials
  4. Introduction to the Internet of Everything
  5. Entrepreneurship
  6. Introduction to Cybersecurity
  7. Get Connected
  8. Community: Smart Grid Essentials
  9. Be Your Own Boss
  10. Packet Tracer Know How 1: Packet Tracer 101
  11. Partner: NDG Linux Essentials
  12. Partner CPA: Programming Essentials in C++
  13. Partner CLA: Programming Essentials in C
  14. Networking Essentials
  15. Introduction to IoT
  16. Cybersecurity Essentials
  17. Mobility Fundamentals
  18. Packet Tracer Mobile
  19. Introduction to Packet Tracer – Mobile
  20. Introduction to Packet Tracer
  21. Partner CPP: Advanced Programming in C++
  22. Partner CLP: Advanced Programming in C
  23. Partner PCAP: Programming Essentials in Python
  24. CCNAv7: Introduction to Networks
  25. CCNAv7: Switching, Routing and Wireless Essentials
  26. IoT Fundamentals: IoT Security

Dotychczasowe osiągnięcia w polskiej edycji międzynarodowego konkursu PIX PROGRAMMING CHALLENGE

Konkurs odbywał się w 4 kategoriach wiekowych: ROOKIE, SKILLED, MASTER oraz EXPERT i obejmował zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Rok szkolny 2018/2019

Klasa 3TI

  1. Adrian Hałys – laureat I miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
  2. Tomasz Kisiel – laureat I miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu

Klasa 2TI

  1. Klaudia Wołtosz – laureat I miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
  2. Michał Cyran – laureat I miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
  3. Seweryn Fronc – laureat III miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
  4. Kacper Cisek – laureat III miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
  5. Jakub Uchman – laureat X miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu
  6. Karol Lasek – zakwalifikował się do finału konkursu PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu


Rok szkolny 2019/2020

Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: ROOKIE, SKILLED oraz MASTER i obejmował zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

W kategorii SKILLED w półfinałach wzięła udział uczennica klasy 1TI Patrycja Weselak, natomiast w kategorii MASTER w półfinałach wzięli udział: Aleksander Kowalik, Kamil Morawski1TI, Michał Ziobro3TEI, Michał Cyran, Kacper Cisek, Seweryn Fronc, Karol Lasek, Klaudia Wołtosz3TI, Adrian Hałys, Marcin Słyś, Tomasz Kisiel4TI. Finalistą konkursu został Seweryn Fronc z klasy 3TI.