Opublikowano: 21 maja 2021

W czwartek 13 maja w Szkole Podstawowej Nr 2  odbył się DZIEŃ HISZPAŃSKI. Dzieci z klasy 1C  poznawały tradycje, zwyczaje oraz smaki kuchni hiszpańskiej. Wychowawczyni klasy pani Anna Dybka w ciekawy sposób przybliżyła im te zagadnienia. Z pomocą przyszła pani Ilona Sznajder – Jabłońska wraz z uczennicami technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych z naszej szkoły. Młodzi odkrywcy Hiszpanii mieli okazję skosztować typowych potraw dla  regionu  Andaluzji południowego regionu Hiszpanii, gdzie wcześniej nasza młodzież odbywała praktyki zawodowe i przywiozła ciekawe przepisy. Potrawy w postaci churros  oraz sałatki owocowej przygotowanej przez uczniów naszego technikum smakowały dzieciom.  Degustacje wzbudziły wiele emocji i pozostawiły miłe wspomnienia, mimo zachowanego reżimu sanitarnego.