Opublikowano: 11 czerwca 2019

Dnia  5 czerwca 2019r. klasa II Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pojechała na jednodniową wycieczkę edukacyjno -turystyczną do Horyńca Zdrój. Wyjechaliśmy o 8:15 rano spod budynku naszej szkoły i około godziny 10:00 byliśmy na miejscu docelowym pod Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS. Czekała tam na nas miła i sympatyczna pani, która oprowadziła nas po zapleczu gastronomicznym. Zaczęliśmy od działu magazynowego, gdzie dowiedzieliśmy się w jaki sposób przechowywać żywność. Pani zwracała nam uwagę na krytyczne punkty kontroli systemu HCCP. Następnie poszliśmy do działu produkcyjnego, gdzie zobaczyliśmy nowoczesne urządzenia do przygotowywania potraw. Z produkcji przeszliśmy na salę konsumencką, gdzie dowiedzieliśmy się o dietach stosowanych dla kuracjuszy.

Nasze zainteresowanie wzbudziły nowoczesne  sale rehabilitacyjne, dzięki życzliwości rehabilitantów mogliśmy skorzystać z krótkich zabiegów. Spacer po parku zdrojowym i zwiedzanie zabytkowej cerkwi wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Radrużu to ostatnie punkty naszego pobytu w Horyńcu Zdroju.

Ten ciekawy dzień zakończyliśmy obiadem w Osadzie Kresowej w Baszni Dolnej i zwiedzaniem  wioski tematycznej, która przeniosła nas w przeszłość dawnych Kresów Rzeczypospolitej.

Patrycja z II TŻU

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus