Opublikowano: 7 stycznia 2015

W dniach 17-19 grudnia 2014 roku kadetki i kadeci klasy 1LO i 2LOA oraz czterech uczniów z klasy 1S brali udział w rozładunku ok. 35 ton żywności podarowanej przez Caritas z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dla potrzebujących z Przeworska i okolicznych gmin. Akcja Caritasu została zorganizowana w porozumieniu z parafią p.w. Ducha Świętego w Przeworsku. W skład transportu wchodziły takie produkty, jak: makaron, cukier, mleko, olej oraz konserwy.

W pierwszym dniu rozładowaliśmy ok. 20 ton żywności. Warto zaznaczyć, że w rozładunku pomagali również księża: Stanisław Mazur, Jerzy Bartoszek, i Rafał Rusinek. Dary złożyliśmy w jednym z garaży mieszczących się na terenie kościelnym. Następnego dnia wraz ze strażakami z okolicznych OSP i pod czujnym okiem ks. proboszcza Tadeusza Gramatyki pomagaliśmy rozładowywać ok. 15 ton żywności. Strażacy wraz z sołtysami z poszczególnych miejscowości przekazali żywność mieszkańcom gminy. W piątek 19 grudnia kadetki z klasy 2LOA wraz z paniami z Akcji Katolickiej wręczały zebraną żywność mieszkańcom Przeworska. Cała akcja została pozytywnie odebrana wśród społeczności Przeworska. Pokazała też niestety, jak duża jest skala biedy i ubóstwa w naszej małej przeworskiej ojczyźnie.

(artykuł powstał z inicjatywy kadeta kaprala Piotra Lenara z klasy 2LOA)

Podziękowania:
dla ks. proboszcza Tadeusza Gramatyki – za motywację,
dla ks. Jerzego Bartoszka i Stanisława Mazura – za poczęstunek i transport kadetów do domu,
dla pań z Akcji Katolickiej oraz strażaków z OSP za miłą współpracę,
dla ppor. rez. Piotr Łojko za opiekę i transport kadetów do domu.