Opublikowano: 5 marca 2019

24 lutego 2019 na zaproszenie Wójta Gminy Przeworsk pana Daniela KRAWCA pododdział towarzyszący Klas Mundurowych ZSZ Przeworsk uczestniczył we mszy świętej w intencji braci OLEJARKÓW z Grzęski – Żołnierzy Niezłomnych.

Po mszy nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej braciom OLEJARKOM. Nasz pododdział występował wraz z pododdziałami 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej z Jarosławia, 34 Batalionu Lekkiej Piechoty z Jarosławia, Jednostki Strzeleckiej 2087 z Przeworska oraz Harcerzy z 1 Przeworskiej Drużyny „Borek”. Dodatkowo Klasa Mundurowa i Strzelcy wraz z Policją i Ochotniczą Strażą Pożarną z Grzęski wystawili sekcję kierowania ruchem drogowym. Niedzielne uroczystości otworzyły serię wydarzeń i uroczystości ku czci żołnierzy Niezłomnych, które będą miały miejsce w lutym i marcu na terenie Gminy Przeworsk.

LINK DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/jgDfNneZNkS2HaZ37

1 marca 2019 w Narodowym Dniu Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych pododdział mieszany Klas Mundurowych ZSZ Przeworsk i Jednostki Strzeleckiej 2087 Przeworsk wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystej mszy świętej sprawowanej w intencji Żołnierzy Niezłomnych w Bazylice kolegiackiej w Przeworsku.

LINK DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/zJG5GQArwJg8GTQB6

3 marca 2019 Klasy Mundurowe ZSZ Przeworsk i Strzelcy JS 2087 Przeworsk wystawiły pododdziały służby dyżurnej obsługującej V edycję Biegu Tropem Wilczym. Głównym organizatorem Biegu była Gmina Przeworsk, a postaciami patronującymi Bracia Cieślowie ze Studziana i bracia Olejarkowie z Grzęski – Żołnierze Niezłomni. Oprócz służby dyżurnej 7 Kadetów i Strzelców wystartowało w biegu na dystansie 7800 metrów (trasa Grzęska – Studzian), a 12 Kadetów i Strzelców na dystansie 1963 metry (trasa w Studzianie).

LINK DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/1mU1BXved8jJEFH6A