Opublikowano: 31 maja 2020

Domeną naszych uczniów z klas Technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk jest programowanie i liczne nagrody w konkursach związanych z nauką programowania m.in. w języku Python, chociażby nie lada wyczyn w polskiej edycji międzynarodowego konkursu PIX PROGRAMMING CHALLENGE 2019, gdzie mieliśmy 11-stu półfinalistów i 1-go finalistę. Mamy nadzieję, że od przyszłego roku szkolnego również uczniowie klas ósmych, którzy skorzystają z oferty edukacyjnej naszej szkoły będą mogli rozwijać swoje zainteresowania skoncentrowane wokół programowania w Technikum kształcącym w zawodzie technik programista.

W tym roku szkolnym przystępujemy do kolejnego konkursu z zakresu programowania w języku Python pn. Restore Classic with PixBlocks, w którym to udział biorą uczniowie klasy 3TI: Klaudia Wołtosz oraz Michał Cyran, których opiekunem merytorycznym jest Krzysztof Mucha.

Głównym celem konkursu jest danie nowego życia tytułom sprzed lat – odświeżonym wersjom gier wydanych przed 1995 rokiem. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://pixblocks.com/restore-classic/

Projekty konkursowe należało zgłosić do 31 maja 2020 roku. Dla ciekawych poniżej znajdują się linki do prac naszych uczniów.

Projekt Klaudii Wołtosz:
https://www.youtube.com/watch?v=PbJIDrcA9nw
Projekt Michała Cyrana:
https://youtu.be/cTal-C6RzuA

Wyniki 8 czerwca 2020 roku, trzymamy kciuki za naszych pasjonatów programowania.