Opublikowano: 6 września 2021

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

 

Drodzy Uczniowie ZSZ w Przeworsku!

Do końca września trwa ogólnopolska akcja charytatywna „Kredkobranie”. Jest to zbiórka przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenia „Korzenie”. W tym roku odbywa się w całej Polsce po raz czwarty.
Celem „Kredkobrania” jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią do polskich szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami Polski.
W tym roku szkolnym do tego przedsięwzięcia chcemy włączyć społeczność naszej szkoły. Akcja potrwa do 30 września. Osoby, które zechcą wesprzeć tę inicjatywę, prosimy o przynoszenie darów w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych (wyłącznie nowe) do pracowni gastronomicznych (sale nr 02 i 05).
Zapraszamy do udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu, aby wspomóc jeszcze większą liczbę naszych małych rodaków na Kresach.
Liczymy na Waszą pomoc!

Szkolny koordynator akcji: Agnieszka Kiszka