Opublikowano: 4 lutego 2013

3 grudnia 2014 roku wychowawcy i kadeci Liceum Służb Mundurowych przeprowadzili doroczny Mikołajkowy Turniej Strzelecki. Zadaniem startujących było trafienie z karabinka pneumatycznego z pozycji leżącej z podpórką do tarczy o wymiarach 14×14 cm umieszczonej w odległości 10 m od stanowiska strzeleckiego. Jest to standardowa odległość olimpijska. Startującym nie wolno było używać lunet i innych tego typu urządzeń. Można było korzystać tylko z fabrycznej muszki i szczerbinki umieszczonej na karabinku. O kolejności decydowała liczba punktów. W przypadku takiej samej liczby punktów decydowała większa liczba „dziesiątek”, „dziewiątek” itd. Każdy uczestnik mógł oddać 3 strzały próbne i 5 ocenianych. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła zatem 50. Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach „chłopcy” i „dziewczęta”. Cieszył się on sporym zainteresowaniem. Łącznie wystartowało 21 chłopców i 8 dziewcząt. O wysokim poziomie turnieju świadczy fakt, że większość uczestników „wystrzelała” rezultaty ok. 40 punktów lub wyżej. Nie było niestety pełnej „pięćdziesiątki” ale w przyszłym roku może…może…! Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy a osoby, które zajęły I miejsca w swoich kategoriach również puchary. Nagrody wręczali organizatorzy czyli pan instr. dypl. LSM mgr Maciej Cieślak i ppor rez. mgr Piotr Łojko. Klasyfikacja: kategoria dziewcząt: I miejsce kadet kapral Magdalena Skalska z klasy 2LOa (43 pkt) II miejsce Anna Pigan z klasy 1TŻU (41 pkt) III miejsce Magdalena Winiarz z klasy 2TŻU (41 pkt) IV miejsce kadet kapral Paulina Kowal z klasy 2LOA (40 pkt) V miejsce Edyta Czerwonka z klasy 2TŻU (39 pkt) VI miejsce kadet kapral Katarzyna Drozd z klasy 2LOA (36 pkt) Klasyfikacja: kategoria chłopców: I miejsce kadet Kamil Duda z klasy 1LO (46 pkt) II miejsce ex aequo kadet kapral Fabian Pelc z klasy 2LOA i Arkadiusz Zawadzki z klasy 4TI (obaj po 45 pkt) IV miejsce Kamil Strama z klasy 4TI (45 pkt) V miejsce kadet kapral Artur Tański z klasy 2LOA (44 pkt) VI miejsce Krzysztof Szkocny z klasy 4TI (44 pkt)