Opublikowano: 6 grudnia 2018

22 listopada 2018 w Radawie klasy 1TI i 1TMS miały okazję uczestniczyć w mini zawodach paintballowych zorganizowanych przez st. inst. Klasy Mundurowej pana Macieja CIEŚLAKA. Mroźny dzień, krystaliczne powietrze i malownicze lasy nie sprzyjały atmosferze rywalizacji ale zwyciężyła młodość i temperament przyszłych gwiazd informatyki i mechaniki. Podzieleni na cztery pododdziały bojowe młodzieńcy dali z siebie wszystko a nawet więcej … Kilkukrotnie zdobywali flagę i zajmowali stanowiska przeciwnika aż… do wyczerpania zasobów finansowych (niestety kulki kosztują). Po intensywnych bojach kiełbasa upieczona na ognisku smakowała nieziemsko. Znaleźli się nawet chętni do kąpieli w radawskim zalewie. Z powodu temperatury (obiektywnie nieciekawej) na chęciach się jednak skończyło. Cała impreza została uwieńczona odrobiną refleksji nad ludzkim życiem, bowiem uczestnicy odwiedzili Cmentarz Wojenny z 1915 roku znajdujący się w Radawie, na którym pochowano około 2000 żołnierzy różnych armii. W większości byli to Polacy walczący w obcych mundurach przeciwko sobie. Walczyli i ginęli w imię nie swoich wartości i obcych interesów zaborczych mocarstw. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym!

 

LINK DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/4qsPyLx99vN7E2Sq8