Opublikowano: 2 października 2019

W dniach 26-27 września klasy 2 LO oraz 3 TBE pod opieką pani Agnieszki Gierczak i Bernardy Żyga udały się na wycieczkę. Plan obejmował zwiedzanie malowniczego Roztocza położonego w woj. lubelskim.
W czwartkowy poranek wyruszyliśmy spod szkoły w kierunku Józefowa – XVIII-wiecznego miasta położonego w samym centrum Roztocza i Puszczy Solskiej. Podmiejskie kamieniołomy zaszczyciły nas swoim niepowtarzalnym klimatem, a z wieży widokowej rozpościerał się wspaniały widok na okolicę.
Rezerwat przyrody „Czartowe Pole” stanowił kolejny punkt wycieczki. Jego nazwa pochodzi od miejscowej legendy – o śródleśnych polanach mówiono, że „jeno czarci tam hasali”. My na szczęście żadnego nie spotkaliśmy.
Zwiedzając lubelszczyznę nie można było pominąć Perły polskiego renesansu – Zamość zachwycił nas swoją architekturą i osobliwym klimatem.
Późnym popołudniem udaliśmy się w kierunku Suśca, gdzie zaplanowaliśmy nocleg w ośrodku „Roztoczanka”. Drewniane domki pośród leśnego kompleksu stanowiły idealne tło dla biesiady wokół ogniska. Choć po całym dniu byliśmy wyczerpani, wykrzesaliśmy jeszcze resztki energii na śpiew i taniec.
O poranku wypoczęci, rześcy i gotowi na kolejne przygody wyruszyliśmy na Szlak Szumów nad Tanwią. Zaplanowana trasa mierzyła 17km pieszo, jednak mimo ambicji zawiłe ścieżki i wzniesienia zmusiły nas do jej skrócenia – niestety krótsza droga nie zawsze znaczy lepsza. Na szczęście nie ma takich przeciwności losu, z którymi nie uporaliby się uczniowie klasy mundurowej czy budowlano-ekonomicznej – a w tym wypadku nawet połączyliśmy siły!
Po południu wszyscy wróciliśmy z powrotem do Przeworska. Te dwa dni z pewnością na długo pozostaną dla nas miłym wspomnieniem.

Uczestnicy