Opublikowano: 5 marca 2019

13 stycznia 2019 wspólny skład Klas Mundurowych ZSZ Przeworsk i Strzelców JS 2087 Przeworsk w sile 25 osób kwestował na ulicach Przeworska na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku przeworski sztab WOŚP pobił rekord – udało się zebrać prawie 68 tysięcy złotych. Jesteśmy dumni, że część tej kwoty została zebrana dzięki nam. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i pozdrawiamy przeworski sztab WOŚP. Za rok znowu działamyyy!!!

LINK DO ZDJĘĆ:
https://photos.app.goo.gl/P9MuYLTcqZdVmM4s8

26 stycznia 2019 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku kadeci z klasy 1LO wraz ze Strzelcami z JS 2087 Przeworsk odbywali zajęcia wyrównawcze mające na celu ujednolicenie poziomu wyszkolenia w klasie. Zagadnienia szkoleniowe obejmowały następujące elementy:

  1. rozpoznawanie stopni wojskowych i strzeleckich,
  2. umiejętność składania meldunku jako dowódca pododdziału oraz umiejętność meldowania się „w sprawie”, „z zapytaniem” i „na rozkaz”,
  3. podstawy systemu B. L. O. S., postawy strzeleckie, elementy walki w budynku (pomieszczeniu),
  4. rodzaje czołgania się: niskie, wysokie, boczne, z rannym,
  5. rozpoznawanie rodzajów broni i ich podstawowa obsługa czyli umiejętność zamontowania magazynka, przeładowania broni, selekcji trybu ognia, obsługa przyrządów celowniczych, zabezpieczanie broni – do tego szkolenia wykorzystano następujące modele broni: AKM/AKMS, AK 74, SVD, SVU, PKM/UKM, FAMAS, MP5, AUG, L 85, M4/AR15, HK 36 oraz SCORPION.

LINK DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/Ls2oMytJdDWGoGPy9

28 stycznia 2019 Kadeci i Strzelcy z Klasy Mundurowej 1LO oraz Strzelcy z klas pierwszych technikum zapoznali się z zagadnieniem: podstawy walki wręcz. Zajęcia praktyczne prowadzili panowie st. szer. Mariusz CZERWIŃSKI i st. szer. Rafał KRYJOMSKI z 21 daplot Jarosław.

LINK DO ZDJĘĆ:

https://photos.app.goo.gl/K8zCJunx2sFcWKzr8