Opublikowano: 14 stycznia 2021

W grudniu uczniowie klasy III technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w konkursach kulinarnych.

Organizatorem konkursu „Domowe przetwory w kolorach jesieni – konkurs na przepis ze zdjęciem” był Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, który zgodnie z celami statutowymi dokumentuje i wspiera kulturę mieszkańców obszarów wiejskich. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu domowego przepisu na przetwory: słodkie, wytrawne lub pikantne, soki i syropy, suszonki jedno i wieloskładnikowe lub nalewki smakowe i lecznicze oraz wykonaniu fotografii przedstawiającej wybrany produkt. W konkursie udział wzięli następujący uczniowie: Andżelika Czepiel, która przygotowała przepis na tradycyjne ogórki kiszone, Anna Rymarz zaprezentowała sałatkę z ogórków i papryki oraz Michał Kolano – z przepisem na nutellę z jabłek z dodatkiem orzechów włoskich.

W drugim konkursie pod nazwą „Świąteczne specjały” zorganizowanym przez „I jest pysznie” udział wzięły: Andżelika Czepiel i Izabela Poznańska. W tym konkursie należało przygotować autorski przepis na drożdżowy wypiek wraz ze zdjęciem. Andżelika wykonała drożdżowe róże serowo-szpinakowe oraz świąteczne rogaliki z nadzieniem orzechowym, natomiast Iza – paszteciki z farszem szpinakowym.

Pomimo, że uczestnikom nie udało się zdobyć nagrody głównej, to m.in. poprzez udział w konkursach uczniowie mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań związanych ze sztuką kulinarną.

Agnieszka Kiszka