Opublikowano: 9 października 2020

Uczeń klasy IV technikum budowlanego Maciej Chromik został zwycięzcą w II Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane”. Konkurs organizowany był przez Starostę Stalowowolskiego i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli. Zawody honorowym patronatem objęli m.in.:

  • Minister Edukacji Narodowej,
  • Ministerstwo Rozwoju,
  • Wojewoda Podkarpacki,
  • Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego
    w Rzeszowie,
  • Okręgowe Izby Inżynierów Budownictwa,
  • Politechniki: Warszawska, Lubelska, Krakowska, Rzeszowska, Świętokrzyska, Łódzka, Opolska, Częstochowska i Śląska.

W konkursie udział wzięło 774 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych o profilu budowlanym z 9 województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Jest to jedyny w kraju konkurs o takiej tematyce. Do II etapu awansowało 201 uczniów, zaś w finale wystartowało 24 uczniów z 14 szkół. Sześciu najlepszych uzyskało tytuł laureata. Pierwsze miejsce zajął reprezentujący województwo podkarpackie Maciej Chromik – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku. Jego opiekunem był nauczyciel ZSZ Wiktor Koba. Oprócz dyplomu laureata zwycięzca jako nagrodę rzeczową otrzymał rower oraz kask rowerowy. Dla szkoły zaś wygrał lodówkę. Sponsorami nagród były: Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie oraz Lubelska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Lublinie. Wręczenia nagród dla Macieja Chromika oraz Dyrektora ZSZ Stanisława Mrugały podczas uroczystej gali dokonał Marian Pędlowski – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli.