Opublikowano: 18 listopada 2020

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Wojewódzkim Konkursie Turystycznym Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie” oraz konkursie fotograficznym „Powiat Przeworski jakiego nie znacie”, których organizatorem był Międzyszkolny Oddział PTTK w Przeworsku, a współorganizatorem: Schronisko Młodzieżowe PTSM „ALKO” w Rzeszowie oraz Oddział PTSM w Przemyślu. Konkursy odbywały się w ramach zadania publicznego pn. „Wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży szkolnej poprzez konkursy krajoznawczo-turystyczne”.

Cel XVII Wojewódzkiego Konkursu Turystycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie” to m. in. promocja własnego regionu i Małych Ojczyzn, a także kontynuowanie i upowszechnianie tradycji rodzinnych, środowiskowych oraz regionalnych. W tym roku ze względu na pandemię COVID – 19 odbyła się tylko I cześć, która polegała na opisaniu wybranego produktu turystycznego. Po zapoznaniu się z prezentacjami przygotowanymi przez młodzież, jury konkursu nagrodziło pierwszym miejscem dwa zespoły, które reprezentowały naszą szkołę: Andżelikę Czepiel, Izabelę Poznańską i Annę Rymarz – opiekun p. Agnieszka Kiszka oraz Adama Mroszczyka i Mikołaja Bukowińskiego – opiekun p. Marek Tonia.

W drugim konkursie, którego celem było ukazanie w obiektywie przeworskiej kultury, tradycji, zabytków, atrakcji turystycznych, przyrody, różnorodności oraz symboli charakterystycznych dla Powiatu Przeworskiego, uczniowie naszej szkoły również odnieśli sukces. Nagrodzone osoby to: Mikołaj Bukowiński, Adam Mroszczyk (I miejsce), Fabian Storek  (II miejsce) – opiekun p. Marek Tonia oraz Andżelika Czepiel (I miejsce) – opiekun p. Agnieszka Kiszka.

Nagrodzonym uczniom, opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.