Opublikowano: 28 czerwca 2018

 

21 czerwca 2018 uczniowie klasy 1LO Klasa Mundurowa i Strzelcy z JS 2087 odbyli kolejne planowe zajęcia z zakresu szkolenia ratowniczego i pożarniczego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku. Tym razem kadeci i strzelcy realizowali temat: Rozwijanie linii i zajmowanie stanowisk gaśniczych. Pod czujnym okiem pracowników JRG nasi mundurowcy doskonalili umiejętności rozwijania
i zwijania linii wężowych, zajmowania stanowisk gaśniczych oraz operowania prądami gaśniczymi w różnych sytuacjach. Były to zajęcia kończące tematykę pożarniczą w bieżącym roku szkolnym. Kolejne już za dwa miesiące.

Składamy podziękowania Panu Komendantowi PSP w Przeworsku kpt. mgr. inż. Marcinowi Lachnikowi, Dowódcy JRG Panu bryg. mgr. inż. Dariuszowi Homie za umożliwienie przeprowadzenia szkoleń oraz strażakom z JRG za profesjonalny instruktarz.