Opublikowano: 23 stycznia 2015

 

W dniu 14 stycznia 2015 roku naszą szkołę odwiedził przedstawiciel firmy Xella Polska, w celu zapoznania uczniów z klas zasadniczych zawodowych i techników o profilu budowlanym z zasadami murowania, z wykorzystaniem pustaków z betonu komórkowego Ytong w ramach programu Akademia Murowania.

Akademia jest autorskim, bezpłatnym programem Xelli, skierowanym do uczniów i nauczycieli szkół zasadniczych i techników o profilu budowlanym. Celem Akademii jest poprawa jakości wykonawstwa, promocja nowych technologii u podstaw edukacji, walka ze stereotypami, zapoznawanie z nowoczesnymi materiałami budowlanymi oraz metodami murowania z pustaków Ytong oraz Silka.
W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas: 2 TB, 3TB, 4TB, 3 m oraz nauczyciele: Katarzyna Nowosiad, Michał Pieniążek, Kazimierz Fejdasz.

Prezentacja obejmowała część teoretyczną i praktyczną. Pracownik firmy Xella Polska, szczegółowo omówił technologię murowania i zaprezentował patentowe narzędzia systemowe, wykorzystywane w czasie prac murarskich.
Po teoretycznej części szkolenia nasi uczniowie mogli samodzielnie zmierzyć się z praktycznym murowaniem z pustaków Ytong na cienką spoinę. Najaktywniejsi okazali się uczniowie z klasy 3 murarz. Okazało się, że jest to technologia łatwa w zastosowaniu, nawet dla początkującego budowlańca. Uczniowie biorący udział w pokazie zadawali prowadzącemu wiele pytań, które miały usunąć wszelkie niejasności. Żadne z tych pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Za udział w szkoleniu wszyscy obecni otrzymają certyfikat od firmy Xella Polska.
Uczestnictwo w programie oferuje szkole nie tylko możliwość zapoznania uczniów z najnowszymi technologiami i pogłębienia ich wiedzy, ale również wprowadzenia na rynek pracy absolwentów przygotowanych do wymagań dynamicznie rozwijającej się branży budowlanej.
Składamy serdeczne podziękowania Firmie Xella Polska za okazaną życzliwość i trud włożony w organizację szkolenia. Jesteśmy wdzięczni za przybliżenie technologii Silka, Ytong i ofiarowanie pomocy dydaktycznych dla naszej szkoły.

Organizatorzy i opiekunowie szkolenia: Michał Pieniążek, Katarzyna Nowosiad.