Opublikowano: 14 grudnia 2019

13 grudnia 2019 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu PIX Programming Challenge 2019 PL z programowania tekstowego w języku Python.

Od godziny 12.30 – 13.00 trwała rejestracja uczestników w trzech kategoriach konkursu: ROOKIE, SKILLED oraz MASTER.

Następnie na auli wydziału nastąpiło przywitanie wszystkich uczestników oraz zapoznanie ich z wymaganiami i organizacją przebiegu konkursu. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy uzależnione od wieku: ROOKIE, SKILLED oraz MASTER – w tej kategorii uczestnikiem był nasz uczeń.

Do rozwiązania było 20 zadań w czasie 1,5 godziny.

Sewerynowi pomimo wielkiego zmęczenia, ciężkich zadań, w których między innymi zaimplementowano teorię grafów udało rozwiązać się 15 zadań.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat oraz drobne nagrody rzeczowe.

Zabrakło jednego zadania do miejsc, które były dodatkowo nagradzane, lecz mimo to Sewerynowi gratulujemy tytułu finalisty tak prestiżowego konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.

Opiekun: Krzysztof Mucha