Opublikowano: 9 grudnia 2019

Już kolejny raz uczniowie klas Technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk biorą udział w ogólnopolskim konkursie programistycznym PIX PROGRAMMING CHALLENGE 2019 PL. Nowością są nowe edycje: EDYCJA BRYTYJSKA, EDYCJA POLSKA, EDYCJA INDYJSKA oraz EDYCJA NIGERYJSKA.

Konkurs odbywa się w 3 kategoriach wiekowych: ROOKIE, SKILLED oraz MASTER i obejmuje zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

W ubiegłym roku szkolnym 7 uczniów uzyskało tytuł laureata, w tym czterech – laureat I miejsca, dwóch – laureat III miejsca oraz jeden – laureat X miejsca.

Harmonogram konkursu:
1. 9 września – 24 listopada – rejestracja
2. 16 września – 24 listopada – ćwiczenia przedkonkursowe
3. 25 listopada – 29 listopada – eliminacje
4. 2 grudnia – wyniki eliminacji
5. 5 grudnia – półfinały
6. 9 grudnia – wyniki półfinałów
7. 13 grudnia – gala finałowa (Aula Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

W kategorii SKILLED w półfinałach wzięła udział uczennica klasy 1TI Patrycja Weselak, natomiast w kategorii MASTER w półfinałach wzięli udział: Aleksander Kowalik, Kamil Morawski1TI, Michał Ziobro3TEI, Michał Cyran, Kacper Cisek, Seweryn Fronc, Karol Lasek, Klaudia Wołtosz3TI, Adrian Hałys, Marcin Słyś, Tomasz Kisiel4TI.

12-osobowej drużynie reprezentującej Zespół Szkół Zawodowych gratulujemy dotarcia do półfinału, niektóre z zadań okazały się bardzo trudne, dodatkowo liczył się czas zmagań konkursowych, algorytmy zadań konkursowych były weryfikowane przez system antyplagiatowy.

Na gali finałowej, która odbędzie się 13 grudnia 2019 roku na Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zobaczymy ucznia naszej szkoły – Seweryn Fronc z klasy 3TI z czasem 02:43:13 jest w gronie 40-stu najlepszych uczniów w Polsce, którzy powalczą w finale tego prestiżowego konkursu związanego z tematyką programowania w języku Python.

Sewerynowi ogromnie gratulujemy i trzymamy kciuki podczas finału w Poznaniu.

Koordynator konkursu, opieka merytoryczna: Krzysztof Mucha