Opublikowano: 5 października 2017

Dnia 3 października 2017 roku uczniowie klasy 3TB i 4TB wzięła udział w projekcie firmy HARTBEX dla szkół z Podkarpacia pod nazwą „Podstawy nowoczesnej techniki deskowań PERI”. W ramach projektu młodzież wyjechała do Płochocina koło Warszawy, gdzie mieści się największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych oddziałów firmy PERI na świecie.

Firma PERI, założona w 1969 roku, jest jednym z największych światowych producentów deskowań i rusztowań. Poza siedzibą główną i zakładem produkcyjnym w Weissenhorn koło Ulm w Niemczech, działa na świecie ponad 60 spółek córek i 120 centrów logistycznych. Centrum w Płochocinie zostało otwarte 4 listopada 2016 roku.

Nowoczesne zaplecze szkoleniowe stwarza optymalne warunki do zapoznania się z możliwościami innowacyjnych systemów deskowań i rusztowań. Wiadomości teoretyczne przekazywane przez inżynierów PERI  w sali wykładowej można pogłębić praktycznymi zajęciami w hali wystawienniczej, oferującej bezpośredni dostęp do w pełni funkcjonalnych przykładowych zastosowań, z pomostami samoczynnego wspinania włącznie.

Dzięki firmie HARTBEX uczniowie mogli zapoznać się z najbardziej nowoczesnymi i najbardziej zaawansowanymi wyrobami w zakresie rusztowań i deskowań systemowych.

Poszczególne rodzaje wyrobów uczniowie poznali podczas wielu prezentacji oraz części praktycznej.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikaty ukończenia szkolenia–seminarium oraz drobne upominki od firmy PERI.

Zmęczeni ale wzbogaceni o nową wiedzę późnym wieczorem wróciliśmy do Przeworska.
Opiekunami młodzieży byli nauczyciele: Adam Kisiel i Kazimierz Fejdasz.

Opracował: Kazimierz Fejdasz