Opublikowano: 28 czerwca 2018

 

W dniach 28-30 maja bieżącego roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Leśna Polana” w Radawie odbył się kolejny obóz szkoleniowy kadetów i strzelców ZSZ w Przeworsku. Były to trzy dni intensywnych ćwiczeń z zakresu: podstaw samoobrony, taktyki przyjmowania pozycji strzeleckich, sposobów czołgania się i poruszania w terenie w natarciu drużyną i plutonem oraz zajęć inżynieryjnych. Szkolenie prowadzili instruktorzy21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia. Uczestnicy zapoznali się również z podstawowymi zasadami Air Soft Gun. W chwilach relaksu doskonalili umiejętności strzeleckie na polu do gry w Paintball, zażywali kąpieli w zalewie oraz przechodzili trasy parku linowego a wieczorem odpoczywali przy ognisku. Opiekę nad młodzieżą sprawowali Pani Bernarda Żyga, Pan Jacek Bester i Pan Maciej Cieślak.