Opublikowano: 30 listopada 2017

W dniu 22.11.2017 roku odbyła się wycieczka klasy 3 TŻU pod opieką nauczycieli: p. Agaty Babiarz i p. Agnieszki Kiszki do Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Uczestniczyliśmy w wykładzie Pana Zenona Fajgera pod tytułem „Najmłodsi bohaterowie Powstania Warszawskiego 1 VIII – 2 X 1944”. Mieliśmy okazję zdobyć wiele ciekawych informacji o losach młodych ludzi, którzy jako harcerze i harcerki pomimo swojego wieku, byli na tyle odważni by wziąć udział w walce okupantem. Na miarę swoich możliwości pomagali walczącym żołnierzom. Szczególnie poruszająca była historia 8-letniej Różyczki Goździewskiej, która postanowiła zostać sanitariuszką i pomóc w opiece nad rannymi w szpitalu. Takich młodych i odważnych ludzi było znacznie więcej.

Po wizycie w IPN uczniowie udali się do Galerii Rzeszów, która była kolejnym punktem wycieczki, by zapoznać się z systemem samoobsługi, kartą menu oraz urządzeniami chłodniczymi i ekspozycyjnymi w różnych zakładach gastronomicznych.