Opublikowano: 1 marca 2018

W niedzielę 25 lutego 2018 roku kolejna grupa uczestnicząca w projekcie Mobilność uczniów szansą na lepszy start zawodowy na rynku pracy wyruszyła do Malagi, by tam realizować 4-tygodniowe praktyki zawodowe. Do wyjazdu zakwalifikowało się 8 uczniów Technikum Ekonomicznego: Anna Kisiel, Sylwia Piela, Agnieszka Gardziel, Ewa Jarosz, Maria Nykiel, Katarzyna Kochan, Klaudia Olejarz, Karolina Dyrda oraz 8 uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Karolina Krupa, Klaudia Przeszłowska, Weronika Filip, Magdalena Browińska, Karolina Jakóbczyk, Magdalena Ogryzek, Dorota Pelc, Klaudia Krupa.

Po kilkugodzinnej podróży autokarem grupa dotarła do Warszawy, by stamtąd wylecieć do Hiszpanii. W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie w siedzibie firmy Tribeka Training Lab, w trakcie którego omówiono kwestie formalne związane z realizacją praktyk. Następnie uczestnicy zwiedzili historyczną część miasta, by w końcu udać się do zakładów pracy, w których będą realizować staże.

Celem projektu jest zwiększenie mobilności zagranicznej uczniów, podniesienie kompetencji zawodowych, personalnych, międzykulturowych i językowych. Nabycie nowej wiedzy teoretycznej oraz zdobycie doświadczenia i podniesienie umiejętności praktycznych.

Damian Słonina