Opublikowano: 21 listopada 2019

13 października 2019r. klasy 1 I oraz 1 RZ pod opieką nauczycieli: A. Łuksik, I Sznajder-Jabłońskiej, J. Śliwińskiej wybrały się na wycieczkę edukacyjno – rekreacyjną do Rzeszowa. Po dotarciu na miejsce w doskonałych humorach uczniowie przebrali się w stroje do gimnastyki oraz specjalnie zakupione do tego celu skarpetki antypoślizgowe. Obejrzeli film instruktażowy jak korzystać z „FlyParku” po czym trener przeprowadził rozgrzewkę. Następnie uczniowie oddali się szalonej zabawie na trampolinach.

Edukacyjnym elementem wycieczki był spacer „Podziemną Trasą Turystyczną” Rzeszowa. Mieli tam okazję posłuchać ciekawej historii miasta z perspektywy jej podziemnych tajemnic.

Oprowadzający wycieczkę przewodnik przedstawiał zabezpieczone wyrobiska z XVI, XVII i XVIII wieku. Zwrócił uwagę na fragment muru pod byłą kamienicą Rynek 28 ze śladami pożaru z czerwca 1824r. Zainteresowaniem młodzieży cieszyły się kopie rycerskich zbroi oraz wystrój dawnego sklepu.

Po udanych odwiedzinach stolicy województwa, wszyscy pełni wrażeń powrócili do domów.

Agnieszka Łuksik