Opublikowano: 12 grudnia 2016

Z dniem 1 września 2016 roku Liceum Służb Mundurowych zmieniło nazwę na Liceum Ogólnokształcące – Klasa Mundurowa. 3 października kadeci klasy 1 LO-KM otrzymali swoje wymarzone mundury zaopatrzone w naszywki identyfikacyjne i orzełki KM zgodne z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej.

GALERIA ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/SX1jXZSJPojaQR4A8

10 października, dzięki uprzejmości panów: Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku st. bryg. mgr inż. Janusza FLAKA i  jego zastępcy bryg. mgr inż. Dariusza HOMY kadeci uczestniczyli w szkoleniu praktycznym w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

GALERIA ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/uDS3ZjaCrFZJ9CSF6

31 października odbyła się doroczna akcja „ZNICZ”, w czasie której kadeci z klas mundurowych uczcili Nieznanych Żołnierzy, weteranów i bohaterów walk o wolność Rzeczypospolitej pochowanych na Starym Cmentarzu w Przeworsku. Akcja była częścią szerszego projektu „Żołnierska Pamięć” firmowanego przez 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich i naszą jednostkę patronacką 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu.

GALERIA ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/ShB7d7CwogDNb2Ev5

http://21daplot.wp.mil.pl/pl/1_58.html

11 listopada odbyło sie uroczyste ślubowanie kadetów klasy 1LO-KM. Na ten niezwykły moment kadeci czekali ponad dwa miesiące. W asyście pocztów sztandarowych ślubowanie złożył 26 kadetów przygotowanych przez panów: mgr Macieja CIEŚLAKA i ppor. rez. mgr Piotra ŁOJKO.

GALERIA ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/r8rRA6edx5tgN9sg9

https://www.facebook.com/Urzad.Miasta.Przeworska/photos/?tab=album&album_id=1316008605089574

26 listopada kadeci ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne na kwartalnym marszu kontrolnym. W marszu na trasie Gwizdaj – Las Borek i z powrotem ćwiczono elementy taktyki oraz sprawdzano wytrzymałość fizyczną kadetów. Łącznie do pokonania był dystans ok. 15 km.

GALERIA ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/N11UvcRrwt94JNgT8

28 listopada kadeci uczestniczyli w zajęciach praktycznych w Powiatowej Komendzie Policji w Przeworsku. Pod okiem pani ST. ASP Justyny URBAN poznali niełatwą specyfikę służby w Policji.

GALERIA ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/4vofo3UQ5zWoEioe8

7 grudnia na strzelnicy PZŁ „Bór” kadeci doskonalili swoje umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem amunicji bojowej. Obowiązkowo zaliczali strzelanie z karabinka sportowego typu KBKS. Dodatkowo strzelali z AKM 7,62 mm, BERYLA 5,56 mm, GLOCKA 9 mm parabellum oraz MOSSBERGA 590 12 ga. W strzelaniu brała także udział reprezentacja młodzieży z klasy 1 TES, 1 TŻ i 1MK oraz Gimnazjum w Mirocinie.

GALERIA ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/nFG15W5v9AVirjeN6

8 grudnia na zaproszenie dowództwa 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu oraz 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu 38 kadetów brało udział w obchodach Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii na jarosławskim Rynku.

GALERIA ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/nP6iDz6r4zJAGRX17

SPRAWDŻ NASZ FACEBOOK: w polu wyszukiwania wpisz LSM Przeworsk