Opublikowano: 20 lutego 2018

Dnia 17 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pana Krzysztofa Muchy,  już po raz kolejny wzięli udział w inicjatywach Politechniki Rzeszowskiej: Karierze Inżyniera oraz Akademii Oracle.

Zajęcia z zakresu Kariery Inżyniera poprowadzili nauczyciele akademiccy Katedry Informatyki i Automatyki.

Na temat zagadnień naukowo-badawczych realizowanych w Katedrze wypowiedział się Pan dr inż. Dariusz Rzońca. Wykład na temat programowania połączony z demonstracją języków Scratch oraz Ruby na platformie RaspberryPi poprowadził Pan dr inż. Wojciech Rząsa.

Pojęcia systemów wbudowanych i sterowników przemysłowych omówił Pan dr inż. Dariusz Rzońca.

Temat programowania robotów przemysłowych przybliżył Pan mgr inż. Grzegorz Piecuch.

Na zajęciach Akademii Oracle uczniowie pod opieką Pana dr. inż. Pawła Dymory oraz Pana dr. inż. Mirosława Mazurka zapoznali się z funkcjami agregującymi, grupowaniem danych, a także klauzulą having w języku SQL. Natomiast podczas pracy z systemem Unix Solaris uczniowie zajmowali się zmianą uprawnień tworzonych plików, operacjami związanymi z procesami, a także potokowaniem operacji w systemie.