Opublikowano: 30 stycznia 2018

Dnia 20 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pana Krzysztofa Muchy,  już po raz kolejny wzięli udział w inicjatywach Politechniki Rzeszowskiej: Karierze Inżyniera oraz Akademii Oracle.

Zajęcia były połączone ze zwiedzaniem laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie, oprowadzani przez nauczycieli Politechniki, mieli okazję zobaczyć laboratoria: statystyczne, energoelektroniki, oświetleniowe, odnawialnych źródeł energii, a także laboratorium TWN.

Po zakończonym zwiedzaniu laboratoriów uczniowie uczestniczyli w prezentacjach dotyczących kolejno: zagadnień naukowo-badawczych realizowanych w Katedrze Energoelektroniki i Elektroenergetyki, o czym opowiedziała Pani dr inż. Jolanta Plewako oraz zastosowań matematyki wyższej, w tym macierzy oraz liczb zespolonych, o czym opowiedziała Pani dr inż. Małgorzata Łatka.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach z zakresu Akademii Oracle pod opieką Pana dr. inż. Pawła Dymory oraz Pana dr. inż. Mirosława Mazurka zapoznali się z językiem SQL oraz systemem Unix Solaris.